Announcement

Announcement Module
Collapse
No announcement yet.

Türkler Batum'u zaptetti

Page Title Module
Move Remove Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Türkler Batum'u zaptetti

  Gürcü basını, Gürcistan’ın ikinci büyük kenti Batum’da Türk vatandaşlarının sayısının giderek arttığını, kente Türk kültürünün egemen olmaya başladığını ve kentin giderek bir Türk kenti görünümüne girdiğini yazıyor.

  Gürcü gazetelerinden “Asavali-Dasavali”de yayımlanan bir haberde, kentte kayıtlı olarak ikamet eden Türk vatandaşlarının sayısının 18 bini bulduğu, kentte Türk mahallelerinin kurulduğu ve Eski Batum bölgesinde binaların zemin katlarının Türk kahvehaneleri ile kaplandığı belirtiliyor. Kentte yakın bir zaman içinde yeni bir caminin açılacağına değinen gazete, Gürcü yönetimini, kenti Türklere peşkeş çekmekle suçluyor.

  Gürcü devlet televizyonunda her gün “Türkçe Dersleri” adlı programın yayımlandığının hatırlatıldığı haberde, “tabii ki Batum’da yaşayan Gürcüler açısından Türkçe öğrenmek önemli. Zira, binaların ve pek çok kuruluşun adı Gürcüce değil, Türkçe olarak yazılıyor” ifadesi yer alıyor.

  Kentte gelişmelerin bu şekilde sürmesi halinde Batum’da yaşayan Gürcülerin bir sabah kendilerini Türk yönetimi altında bulacaklarını iddia eden gazete, böyle bir durumda, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Sakaşvili’nin de kendisini Osmanlı paşası gibi hissedeceği dile getiriliyor.

  Kaynak: avrasya-haber.net

 • #2
  nede olsa misakı milli sınırlarında yabancı değil bizden

  Comment


  • #3
   Merhaba.

   "Aslına rücu etme" nin tezahürü denir buna...
   Haftanın balangıç gününün ilk saatleri, keyifli bir haber okumak ne kadar güzel...

   Teşekkürler paylaşım için...


   Sevgiyle selamlar.

   Comment


   • #4
    Hep bizde yabancı dilde tabelalar olacak değil ya...

    Biraz da biz tadını çıkaralım.

    Yakışır...

    Comment

    Working...
    X